- Blog-magazín o hodinkách -

Home Novinky Výstavy Pozvánka -Výstava SEW spojuje světy aut a hodinek
Výstavy

Pozvánka -Výstava SEW spojuje světy aut a hodinek

Velká a malá kolečka – světy automobilů a hodinek mají k sobě velmi blízko, což kromě jiného dokládá chystaná výstava SEW (Salon Exceptional Watches), která se uskuteční ve dnech 20. a 21. října v paláci Žofín v Praze. První viditelné spojení bude hned při příchodu k výstavnímu objektu, protože fandy aut a hodinek budou vítat aktuální modely BMW a Rolls-Royce. Právě tyto dvě automobilky se totiž staly partnery výstavy SEW Praha 2023.

Pokud budeme hovořit o těchto dvou značkách, pak například švýcarský výrobce hodinek Ball, který byl na SEW k vidění vloni, díky partnerství s BMW připravil hned několik originálních kusů s logem německé automobilky na číselníku. Rolls-Royce pak lákal zcela přirozeně hodináře už před desítkami let, kdy například vznikl model od švýcarského výrobce časomír Corum s pouzdrem ve tvaru ikonické masky tohoto luxusního vozu. Letos by se na SEW měl prezentovat i Franck Muller, který pro britskou automobilku stvořil speciální edici časomír řady Crazy Hours, kde hodiny na číselníku nenásledují přímo za sebou po pořádku, takže hodinová ručka „skáče“. Vozy Rolls-Royce pak typické skákající číslovky z hodinek přenesl na palubní desku vozu originální série.

Pokud zůstaneme „na českých silnicích“, pak k vidění na výstavě SEW budou časomíry firmy Robot z Nového Města nad Metují. Její model Minor odkazuje na Aero Minor Sport, který v závodě Le Mans s jezdci Otto Krattnerem a Františkem Sutnarem obsadil druhé místo v závodě v roce 1949. Lahůdkou pro fandy motorismu pak může být kus s autentickým podpisem bývalého mistra světa Formule 1 Emersona Fittipaldiho na číselníku. Jezdec vlastnoručně podepsal každý ze 100 kusů speciální edice.

Z Nového Města nad Metují je největší český producent hodinek Prim Manufacture 1949, který kromě jiného nabízí třeba unikátní sérii odkazující na české automobilové cestovatele Hanzelku a Zikmunda.

Těmito příklady jsme zdaleka nevyčerpali téma spojení hodinek a automobilů, které lze prožít na výstavě SEW Praha 2023. Francouzská značka Bell & Ross dokonce postavila v nedávné minulosti podle svého návrhu speciální motocykl, švýcarský Frederique Constant nebo Cuervo y Sobrinos s kubánskými kořeny podporují závody veteránů speciálními edicemi hodinek, nová německá značky Sternglas svoji novinku Naos doplnila o ryté zobrazení závodního vozu na kovovém dýnku. Švýcarský výrobce Zenith podporuje komunitu fandů britských motocyklů Triumph, Edox je dlouhodobě partnerem automobilových závodů …

Zkrátka pro příznivce rychlých kol je výstava hodinek SEW Praha 2023 dalším dokladem jak tyto dva světy – malých velkých koleček – mají k sobě blízko.

Foto: SEW    

timeforum_logo_new_dark

Nejčtenější

Žhavá témata

Related Articles

Desátý ročník SEW jistě zaujme
NovinkyVýstavy

SEW chystá letos jubilejní 10. ročník

Veletrh výjimečných hodinek SEW (Salon Exceptional Watches) proběhne letos v listopadu, a to...

Ženevská výstava Time to Watches
TémaVýstavy

Výstava Time to Watches: Ať žijí „piráti“

Nemohu jinak, než se opět vrátit k výroku šéfa Rolexu a výboru výstavní...

Mnoho důvodů k obdivu
TémaVýstavy

Watch & Wonders VII.: Lék na ženské vrtovchy

My muži je dobře známe, ty ženské vrtochy, a tak se snažíme...