- Blog-magazín o hodinkách -

Home Novinky Col&MacArthur: Francouzský rockový idol
Novinky

Col&MacArthur: Francouzský rockový idol

Vytvořit poctu legendě jakou byl nesporně francouzský rocker Johnny Hallyday není jen tak. Nicméně pět let po jeho odchodu ze scény života (5. 12. 2017) přichází na scénu první oficiální hodinky k poctě tohoto muzikanta v počtu 2017 kusů. Řeč je o modelu Jamais Seul od francouzského výrobce Col&MacArthur.

Muzikant přezdívaný Le Taulier musel zasáhnout svojí hudbou snad každého především ve Francii a Sébastien Colen, generální ředitel hodinářské značky Col&MacArthur nebyl výjimkou. Po dvou letech se mu podařilo po kontaktu s Laeticií Hallyday, manželkou zpěváka, splnit její „extrémní neústupnost vůči designu hodinek, aby odpovídaly vkusu manžela a respektovaly jeho památku“. Laeticie byla nadšená z konečných návrhů, a tak darovala každému majiteli budoucí časomíry kousek z jevištního koženého saka hudebníka. V ten okamžik vše dostávalo definitivní podobu tří barevných verzí – zlaté, stříbrné a černé s mechanickým nebo quartzovým strojkem.

Nebudeme hádat co vás jako první při pohledu na kus zaujme. Iniciály JH na pozici 12 jsou jasné. Pod nimi je název 47. alba (Nikdy sám). Číselník má plochu navozující dojem, že je vytvořen z mikrofonu. Modrá sekundová ručka je odkazem na modré oči zpěváka. Na lunetě jsou zkratky 9 amerických měst, kde vystupoval v roce 2016 při svém posledním turné po USA (proto ona orlí pera na pouzdře).

Velkou láskou zpěváka byly motorky Harley Davidson, což dokládá výplet na korunce. Na boku pouzdra na pozici 9 je pak za proskleným otvorem kousek onoho slavného saka J. Hollydaye. A na prosklení v dýnku nechybí jeho podpis. Na této vzpomínce-hodinkách snad nenajdete jediné místečko, které by nebylo odkazem na francouzskou rockovou legendu. 

Co k tomu dodat? 

Col&MacArthur

Jamais Seul

Strojek: mechanický s automatickým nátahem

Pouzdro: průměr 43 mm, výška 10,75 mm, ocel/PVD

Kalibr: Sellita SW200-1, průměr 25,6 mm

Frekvence: 28 800 polokmitů/h

Rezerva chodu: 38 h

Kamenů: 26

Voděodolnost: 100 m

Edice: 2017

Cena: 1499 €/(449 € quartz)

Foto: © Col&McArthur

timeforum_logo_new_dark

Nejčtenější

Žhavá témata

Related Articles

Nivada Grenchen Chronoking „Paul Newman“ Orange
Novinky

Nivada Grenchen: Spojení tří ikon

Po úspěchu chronografu Mecaquartz od Nivady Grenchen se přirozeně vynořila myšlenka: A...

Prim Lady Elegant Diamond
Novinky

MPM Quality Prim: Diamantový šarm

Elegance, šik, noblesa, šarm …. Můžete hledat i další slova, která by...

ZTage Sable
Novinky

ZTage: Znáte ZTage?

Pokud jsme vás tak zvaně nenachytali, pak jste vskutku znalí věci. Jedná...

Novinky

Kollokium: Řízený chaos

Otevřeně, něco takového jsem skutečně dlouho neviděl. Na první pohled se zdá...