- Blog-magazín o hodinkách -

Home Novinky Arcanaut: Kostlivec nebo pitomec
Novinky

Arcanaut: Kostlivec nebo pitomec

Arcanaut ARC II-Bonehead
Arcanaut ARC II-Bonehead

Dánský design je pověstný a svoje dobré jméno si zasloužil i při vytvoření značky Arcanaut a uvedení druhé generace modelu ARC. Model ARC II-Bonehead dostal ještě výraznější podobu. Možná bezmála šokující. Hned vysvětlíme.

V tom dobrém smyslu slova je šokující materiál a jeho struktura, který byl použit na číselník tohoto experimentálního, stroze limitované edice (33 ks). Co máme na mysli? Světlá podoba povrchu číselníku je kombinací letecké hliníkové „pěny“ a pryskyřice s modrou luminiscencí. Výroba byla svěřena Jamesi Thompsonovi ze švédského Göteborgu, který je jednou ze tří hlavních postav Arcanautu. Dalšími jsou hlavní designér Anders Brandt a vedoucí vývoje Rob Nudds.

Zpět k číselníku. Má dvojí podobu – světlou, členitou nebo naopak jasně bledě modře svítící. To není vše, obdobně je to s plným dýnkem s křičící lebkou. Jakmile má luminiscence šanci ukázat, co nabízí, rozsvítí se lebka a spolu s trojicí blesků vytvoří výraznou scénu.

Je to v historii značky Arcanaut už druhá experimentální edice. První (Tiger Sharc) byla věnována tygřímu žralokovi.

Dánské značce Arcanaut ale jde o víc než jen o design. O mimořádnou přesnost produkce, takže například pouzdro z oceli 316L, frézované severně od Kodaně, má rozměry měřitelné na jeden mikron, tedy tisícinu milimetru. Další práce, tedy ruční leštění má na starosti hodinář Claus Valentin, včetně vytvoření neobvykle tvarované korunky, která splývá s oblými tvary pouzdra o průměru 40,52 mm. Obdobně jsou ručně dokončovány také laserem řezané ocelové ručky, které jsou následně, rovněž v Dánsku, modřené.

Co nepochází ze severu Evropy, je strojek. Jde o švýcarský Soprod A10, což je alternativa pro ETA 2892, tedy s frekvencí 28 800 polokmitů/h a rezervou chodu 42 h. Dánská značka u tohoto modelu nevyužila možnost zobrazení data, které A10 nabízí. Jednoduše proto, že by to narušilo design této Kostěné hlavy, Kostlivce. Nebo snad Pitomce? I takový překlad název Bonehead nabízí. Vyberte si.   

Foto: Arcanaut    

Arcanaut

ARC II-Bonehead

Strojek: mechanický s automatickým nátahem

Pouzdro: 40,52 mm, ocel

Kalibr: A10, průměr 25,6 mm

Frekvence: 28 800 polokmitů/h

Rezerva chodu: 42 h

Kamenů: 25

Voděodolnost: 100 m

Edice: 33 ks

Cena: 4 750 euro

timeforum_logo_new_dark

Nejčtenější

Žhavá témata

Related Articles

Nivada Grenchen Chronoking „Paul Newman“ Orange
Novinky

Nivada Grenchen: Spojení tří ikon

Po úspěchu chronografu Mecaquartz od Nivady Grenchen se přirozeně vynořila myšlenka: A...

Prim Lady Elegant Diamond
Novinky

MPM Quality Prim: Diamantový šarm

Elegance, šik, noblesa, šarm …. Můžete hledat i další slova, která by...

ZTage Sable
Novinky

ZTage: Znáte ZTage?

Pokud jsme vás tak zvaně nenachytali, pak jste vskutku znalí věci. Jedná...

Novinky

Kollokium: Řízený chaos

Otevřeně, něco takového jsem skutečně dlouho neviděl. Na první pohled se zdá...