- Blog-magazín o hodinkách -

Home Úvod

Úvod

Slovo úvodem,

Je na místě, abychom se Vám, tedy čtenářům, představili se svým novým projektem online magazínu www.timeforum.cz. Jsme manželé: Janka Sirotová a Igor Sirota.

Ano, někdo si vzpomene – jsme zakladatelé a po dlouhých 13 let také majitelé časopisu Hodinky & Šperky. Ten jsme před 15 lety založili, abychom českému čtenáři nabídli odborný a specializovaný magazín o hodinkách. Po plném jeho převzetí jiným vydavatelstvím v lednu 2022, došlo k zásadní změně koncepce.

Nyní jde o lifestylový titul, z něhož zmizelo označení specializovaný časopis, z obsahu pak odbornost. Na stránkách jsou chyby, nepřesnosti, používá se nesprávná terminologie… S tím vším, tedy i s mimořádně neodbornými články, se nemůžeme a nechceme ztotožňovat.

Samozřejmě, že tak činíme s povzdechem, protože jsme mu věnovali 15 let života.

Igor absolvoval odborné hodinářské učiliště v Jihlavě, bezmála 20 let se zabýval problematikou hodinářství.

Je to jeho vášeň a té se ani jeden z nás nemůžeme vzdát. Proto se nyní díváte na tento internetový časopis. Na jeho stránkách se budeme, pokud vás zaujmeme, setkávat nad následujícími články:

 • Odborné materiály, v nichž budeme rozebírat témata jako – Potřebuje mechanický strojek vlásek? (v následujícím období téma rozebereme v rubrice Technika).  
 • Témata jako třeba hodinky na Titaniku (budete hledat v rubrice Téma).
 • Historické. Třeba o prvním chronografu vůbec (Top osobnosti).
 • Články, jako o investování do hodinek a vývoji jejich cen (Bazar).
 • Testy hodinek, včetně exaktního měření přesnosti chodu (první test hledejte už teď v rubrice Testovali jsme).
 • Chceme psát o tom, co nás zaujme (hotový už máme přehled potápěčských novinek).

Upozornili jsme jen na několik zajímavých témat. Ovšem nabídneme i jiné:    

 • Zájemcům poskytneme starší čísla časopisu Hodinky & Šperky z dob, kdy byl časopis naším majetkem. A to jak v tištěné podobě, tak elektronické.
 • Bazar. Jedná se o časomíry, které prošly nejen našima rukama a ve většině případů nebyly nikdy nošeny, což je škoda, protože možná někomu udělají radost.
 • Odborné poradenství. Pro investory, firmy, stejně jako zajištění přednášek atd.

Tak tedy: Budeme se těšit, že se na stránkách www.timeforum.cz dozvíte, co vás zajímá. 

 A to je vše jen a jen o hodinkách, které máme rádi.

Šéfredaktor Mgr. Igor Sirota,

Redaktorka PhDr. Janka Sirotová

 TIME FORUM.cz

Můj blog o hodinkách

Hodinky jsou moje vášeň. A to už pěkně dlouho. Začalo to tím, že na letištích, při čekání na  spoj, nebylo co dělat. Já jsem nahlížel do ochodů s hodinkami a postupně nosil domů zahraniční časopisy o hodinkách. Byl jsem natolik otravný s konverzací na téma hodinky, že jsem tím nakazil i svou ženu.

Ale, abych začal po pořádku. Oba jsme novináři a po fakultě se naše kariérní cesty rozešly, abychom se zase setkali na společném projektu – časopisu o hodinkách. Nazvali jsme ho prostě HODINKY ŠPERKY. Ta druhá část titulu zas zajímala moji ženu. Ovšem časem jsem ji nedával moc prostoru pro šperky a skoro všechno zabral pro hodinky. Nicméně časopis prosperoval, přidali jsme web a interaktivní tabletový časopis Hodinky+.

Abych nezapomněl, moje žena vydávala 24 let tištěný časopis DÁMA. Úspěšné byly i její akce DÁMA roku, které inspirovaly mnoho dalších podobných soutěží. Měla rovněž tabletový časopis DÁMA a web dama-online.cz, který funguje dodnes.

Již zmíněný tištěný časopis HODINKY ŠPERKY jsme spustili v roce 2008 po roční přípravě. A samozřejmě rovnou do krize. Nicméně úspěch se dostavil a já, abych nepsal bláboly a články s chybami, rozhodl jsem se pro odborné studium na hodinářském učilišti v Jihlavě. A tak, jak šel čas, se už bezmála 20 let zabývám problematikou hodinářství.

Ovšem, jak to v životě už bývá, stalo se, co nikdo nečekal. Moje manželka onemocněla a už nemohla dále vést vydavatelství. Tak časopis získal jiný vydavatel. Ještě jsem pomohl  časopis převést přes covidové období a doufal, že nový šéfredaktor naváže na moji práci. 

Ale v lednu 2022 došlo k zásadní změně v koncepci. Nyní jde o lifestylový titul, z něhož zmizelo označení specializovaný časopis, z obsahu pak odbornost. Na stránkách jsou chyby, nepřesnosti, používá se nesprávná terminologie… S tím vším, tedy i s mimořádně neodbornými články se nemohu a nechci ztotožňovat. S časopisem jsme se rozešli, dal jsem výpověď.

Samozřejmě, že tak činím s povzdechem, protože jsme mu věnovali 15 let života. 

Je to má vášeň a té se nemohu vzdát. Chci touto vášní nakazit i další lidi, a proto se teď díváte na tento online magazín. Budu v něm psát to, co mně zajímá a mohlo by i vás.

 • Odborné materiály, v nichž rozeberu dilema, jako – Potřebuje mechanický strojek vlásek? (rubrika Strojek). 
 • Témata, jako třeba hodinky na Titaniku (rubrika Velké téma).
 • Historické. O prvním chronografu vůbec (Událost).
 • Trh. Půjde o články, jako O investování do hodinek.
 • Testy hodinek, včetně exaktního měření přesnosti chodu (model RJ).
 • Zaujalo nás. Chci psát o tom, co zaujme (hotový přehled potápěčských novinek).

 Ovšem nabídneme i jisté služby:   

 • Zájemcům poskytneme starší čísla časopisu Hodinky & Šperky z dob, kdy byl časopis naším majetkem. A to jak v tištěné podobě, tak elektronické.
 • Bazar. Jedná se o časomíry, které prošly našima rukama a ve většině případů nebyly nikdy nošeny. Někomu třeba udělají radost.
 • Odborné poradenství. Pro investory, firmy, distributory, prodejny, stejně jako zajištění odborných hodinářských přednášek atd.

Tak tedy: Budu se těšit, že se na online platformě www.timeforum.cz dozvíte, co vás zajímá. 

 A to bude vše jen a jen o hodinkách, které máme rádi.

Šéfredaktor Mgr. Igor Sirota,

Redaktorka PhDr. Janka Sirotová

Foto:

To jsme my, manželský novinářský tým, Já opět píši a manželka opět řídí a rozhoduje.

Kromě toho přednáším, samozřejmě o hodinkách, manželka zas maluje.

timeforum_logo_new_dark

Nejčtenější

Žhavá témata